هدبند بعد از عمل گوش | مراقبت های بعد از جراحی اتوپلاستی

افرادی که جراحی زیبایی گوش انجام داده اند یکی از مهم ترین فاکتور هایی که باید بعد از جراحی به آن توجه داشته باشند رعایت کردن مراقبت های پس از جراحی می باشد. دوره نقاهت جراحی اتوپلاستی و رعایت کردن مراقبت های بعد از جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زمانی که شما تمام نکات گفته شده از مراقبت های بعد از جراحی را انجام دهید دوره نقاهت راحت تری را سپری می کنید و نتیجه بهتری از جراحی دریافت می کنید. در میان مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش استفاده از هدبند بعد از عمل گوش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر ار هدبند بعد از عمل اتوپلاستی تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

هدبند بعد از عمل گوش

شاید از خود بپرسید چرا باید از هدبند بعد از جراحی اتوپلاستی استفاده کنیم. استفاده از هدبند بعد از عمل گوش دارای دو دلیل می باشد. یکی از دلایل این می باشد که بعد از جراحی اتوپلاستی گوش فرد ورم می کند و باعث می شود گوش به سمت جلو متمایل شود. استفاده از هدبند بعد از جراحی باعث می شود از این موضوع جلوگیری کند. دلیل دوم این می باشد که زمانی که گوش ورم کند و به جلو متمایل شود باعث می شود بخیه هایی که پشت گوش زده شدند باز شوند و نتیجه جراحی برای فرد دلخواه نشود. همچنین با باز شدن بخیه ها فرد درد بسیار زیادی را تحمل می کند. اگر جراحی اتوپلاستی انجام داده اید با استفاده از هدبند دوره نقاهت راحت‌تری را می توانید سپری می کنید.

اگر قصد جراحی زیبایی گوش در اصفهان را نزد دکتر میلاد اعتمادی دارید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

هدبند بعد از عمل گوش

 

هدبند مناسب بعد از جراحی اتوپلاستی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم استفاده از هدبند پس از عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی بسیار ضروری می باشد. هدبند های مخصوص اتوپلاستی شبیه به هدبند های ورزشی می باشند و دارای ظاهری پهن هستند. استفاده از هدبند دارای مزایای بسیار زیادی همچون جلوگیری از ضربه، حفظ شکل جدید گوش‌ها، کاهش ورم پس از عمل و آسیب به گوش، جلوگیری از حرکت گوش هنگام خم شدن و … می باشد. بعد از جراحی باید به مدت یک ماه شب ها از هدبند استفاده کنید. توصیه می شود در دو هفته اول ۲۴ ساعته از این هدبند استفاده کنید. برای راحتی بهتر می توانید در این دوره از لباس‌ های دکمه‌ دار استفاده کنید تا به گوش آسیبی وارد نشود.

 

بیشتر بخوانید:

ماندگاری جراجی اتوپلاستی چقدر است؟

 

تا چه مدت بعد از عمل باید هدبند ببندیم

اولین سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید زمان استفاده از هدبند بعد از جراحی اتوپلاستی می باشد. استفاده از هدبند باید به مدت یک ماه ادامه داشته باشد. به صورت دقیق تر اگر بخواهیم شرح دهیم باید در دو هفته اول به صورت 24 ساعته از هدبند استفاده کنید. سپس بعد از دو هفته باید فقط به مدت نصف روز هدبند روی گوش ­ها بسته باشد. فرد می تواند یا 12 ساعت در روز و یا 12 ساعت در شب از هدبند استفاده کند. قابل ذکر می باشد در این دوره زمانی که حمام میروید، ماساژ داخل گوش انجام می‌دهید و یا پشت گوش خود را چرب می‌کنید نیازی نیست از هدبند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

سوالات متداول جراحی اتوپلاستی

 

هدبند بعد از عمل گوش

 

نحوه صحیح خوابیدن بعد از جراحی گوش

از دیگر مراقبت هایی که بعد از عمل اتوپلاستی باید به آن بسیار توجه داشته باشید رعایت نحوه صحیح خوابیدن می باشد. افرادی که جراحی زیبایی گوش انجان داده اند باید به این نکته توجه داشته باشند که نباید روی گوش عمل شده بخوابند زیرا خوابیدن روی گوش جراحی شده باعث می‌شود وزن سر روی گوش فشار بیاورد و نتیجه‌ی جراحی تحت تاثیر قرار بگیرد. خوابیدن بر روی گوش جراحی شده ممکن است منجر به خونریزی شود. این افراد تنها می توانند به صورت طاق‌باز بخوابند. قابل ذکر می باشد هتگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا مایعات میان بافتی با سرعت بیشتری از زیر پوست تخلیه شوند.

 

بیشتر بخوانید:

شنوایی بعد از اتوپلاستی

 

هدبند بعد از عمل گوش

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم ؟

در صورتی که علائم زیر را مشاهده کردید حتما به پزشک خود مراجعه کنید:

  • اگر درد شدید یا افزایش یافته ای دارید که با دارو تسکین نمی یابد.
  • اگر لخته خون روی گوش ایجاد شود.
  • تورم و قرمزی بعد از چند روز ادامه داشت و بهبود نیافت.
  • تورم یا کبودی شما افزایش یافت.
  • اگر خونریزی ناشی از برش ها دارید که کنترل آن با فشار کم مشکل است.
  • در صورتی که قرمزی در امتداد برش افزایش یابد.
  • در صورت داشتن عوارض همچون تهوع و سردرد ، استفراغ و حتی در مواقعی که دمای دهانی بیش از ۳۸/۵ درجه باشد.
  • از محل برش ها ترشحات مایل به زرد یا سبز داشتید یا متوجه بوی بد آن شدید.

بیشتر بخوانید:

انواع جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات