جراحی رفع غبغب در اصفهان

برداشتن چربی های اضافی در ناحیه غبغب و گردن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر جوانی و زیبایی چهره افراد داشته باشد. جراحی رفع غبغب یا ساکشن غبغب در اصفهان یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی های ناحیه زیر چانه می باشد. با انجام این جراحی می توان به لاغری گردن، کاهش علائم پیری، شل شدگی پوست کمک نمود. این مقاله مناسب برای افرادی می باشد قصد جراحی رفع غبغب دارند. دکتر میلاد اعتمادی یکی از بهترین جراحان ساکشن غبغب در اصفهان می باشد. برای دیدن نمونه کار های دکتر اعتمادی تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

با افزایش سن پوست صورت دچار افتادگی می شود و زیبایی ظاهر افراد را تحت تاثیر می گذارد. تجمع چربی و افتادگی پوست در زیر چانه که به آن غبغب می گویند از مسائلی می باشد که با افزایش سن بیشتر می شود. بسیاری از افراد در جوانی به دلایل زیادی که یکی از آن ژنتیک می باشد دارای غبغب  می باشند. امروزه برای از بین بردن غبغب راه های زیادی است یکی از این راه ها جراحی رفع غبغب یا ساکشن غبغب می باشد. در این روش بافت چربی اضافی در ناحیه زیر چانه و گردن برداشته می شود. جراحی غبغب در اصفهان یکی از روش هایی می باشد که شما می توانید برای از بین بردن چربی های اضافی زیر گردن از آن استفاده کنید. ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با جراحی رفع غبغب آشنا کنیم. دکتر میلاد اعتمادی یکی از بهترین جراحان ساکشن غبغب در اصفهان می باشد. برای آشنایی بیشتر با دکتر اعتمادی و دیدن نمونه کار های ایشان با ما همراه باشید.

 

 

 

جراحی غبغب چیست؟

جراحی غبغب به معنای رفع چربی و پوست‌های اضافه در ناحیه بین گردن و چانه است. این چربی و پوست‌ها معمولاً شل و آویزان هستند و به صورت ظاهری نامطلوب می دهد. برخی از روش‌های جراحی مانند لیپوساکشن برای رفع این چربی‌ها استفاده می‌شود و به آن جراحی غبغب می‌گویند. متد‌ها و روش‌های مورد استفاده در این عمل زیبایی متناسب با سن، وزن، نوع و حجم غبغب هر فرد متفاوت است و پیش از اقدام به عمل تمامی این عوامل توسط پزشکان متخصص پوست و زیبایی بررسی می‌شوند. به این ترتیب، بهترین روش برای رفع غبغب و جلوگیری از عوارض و ناهنجاری‌های احتمالی مشخص می‌شود.

 

جراحی رفع غبغب در اصفهان

دلایل ایجاد غبغب چیست؟

بسیاری از افراد بر این باورند که دلیل ایجاد غبغب تنها چاقی می باشد. در صورتی که این چنین نمی باشد مسائل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد غبغب مب شود. در ادامه به چند نمونه از آن اشاره می کنیم:

 • افزایش سن :

  با افزایش سن پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار افتادگی در ناحیه های مختلفی از بدن می شود. همین موضوع باعث می شود افراد دارای غبغب شوند. توصیه می شود برای جلوگیری از پیری پوست خود را از تابش بیش از حد خورشید دور کنید.

 • ژنتیک:

  بسیاری از افراد در سن جوانی در صورتی که دارای اضافه وزن نیستند دارای غبغب می باشند. این افراد با انجام ورزش های گوناگونی سعی بر این دارند که رفع غبغب کنند. در حالی که هیچ نتیجه ای نمی گیرند. باید گفت این افراد به صورت ژنتیکی دارای این مشکل می باشند. اگر به سابقه پزشکی خانواده خود نگاه کنند میبینند افراد مبتلا به غبغب وجود دارند. غبغب مرتبط با ژنتیک به راحتی قابل درمان نمی باشد اما با جراحی رفع غبغب می توان این مشکل را حل نمود.

 • وزن:

  چاقی عامل اصلی ایجاد غبغب در افراد می باشد. زیر چانه از سری ناحیه هایی در بدن می باشد که در آن چربی اضافی ذخیره می شود. هر چه افراد چاق تر باشند میزان این چربی ها بیشتر خواهد شد. قابل ذکر می باشد افرادی که چاق می باشند حتی اگر وزن خود را کاهش دهند ممکن است باز هم غبغب آن ها از بین نرود.

قابل ذکر می باشد دلایل دیگری همچون کم کاری تیروئید، کمبود ویتامین در رژیم غذایی، ضعیف شدن عضلات گردن و صورت می توانند باعث ایجاد غبغب شوند. برای فهمیدن دلیل ایجاد غبغب و رفع غبغب در اصفهان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و با دکتر میلاد اعتمادی درحواست مشاوره دهید.

 

روش های رفع غبغب

روش های زیادی برای رفع غبغب در اصفهان وجود دارد که در ادامه به توضیح چند نمونه از آن می پردازیم:

 • لیپوساکشن غبغب :

  لیپوساکشن غبغب یک روش جراحی است که برای از بین بردن بافت های چربی اضافی استفاده می‌شود. این روش با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شود و پزشک با استفاده از برش‌های کوچک و لوله‌های کانولا، بافت چربی را به ذرات بسیار کوچکی تقسیم می‌کند و سپس آن را از ناحیه مورد نظر خارج می‌کند. این عمل جراحی بدون درد صورت می‌گیرد و پس از اتمام، نواحی برش خورده با بخیه‌های ظریفی بسته می‌شوند. لیپوساکشن غبغب یک روش موثر برای کاهش و شکل دهی است و برخی از مزایای آن شامل کاهش زمان بازگشت به فعالیت های روزانه، نتایج دائمی و کاهش خطر عوارض جراحی است.

 • ساب منتوپلاستی غبغب

  ساب منتوپلاستی غبغب یک جراحی می باشد که کنار جراحی لیپوساکشن انجام می شود. هدف از این جراحی سفت شدن بیشتر عضلات گردن می باشد.

 • جراحی لیفت گردن:

  در جراحی لیفت گردن جراح برش هایی در قسمت های مختلفی همچون چانه و پشت گوش ایجاد می کند و چربی های اضافی را خارج می کند. قابل ذکر می باشد در این روش نه تنها چربی بلکه می توان پوست آویزان زیر گلو را از بین برد.

جراحی رفع غبغب در اصفهان

آیا جراحی رفع غبغب دارای ماندگار دائمی می باشد؟

جراحی رفع غبغب نتایجی طولانی مدت دارد و می تواند باعث سفت شدن پوست شود. در این جراحی، چربی زیر چانه برداشته می شود و این منجر به سفت شدن پوست می شود. اما نتایج این جراحی ممکن است طولانی مدت نباشد. علت عدم موفقیت در برخی از موارد، افزایش وزن فرد است. اگرچه در جراحی ساکشن غبغب بسیاری از سلول های چربی برداشته می شوند، اما برخی سلول ها به اندازه چهار برابر خود افزایش می یابند تا چربی جدید را ذخیره کنند. برای حفظ نتایج این جراحی، مواردی مانند رعایت رژیم غذایی سالم، ورزش و حفظ وزن ثابت بسیار مهم است. همچنین، با افزایش سن، پوست شل می شود ولی این فرآیند به آرامی و تدریجی است. برای جلوگیری از شلی پوست، سبک زندگی سالم و پرهیز از چاقی بسیار اهمیت دارد.

کاندید های مناسب برای جراحی رفع غبغب چه کسانی می باشند؟

همان طور که اشاره نمودیم تنها دلیل غبغب چاقی و یا پیری نمی باشد. افراد با دلایل بسیار زیادی می توانند دارای غبغب شوند. افرادی که مناسب برای جراحی ساکشن غبغب در اصفهان می باشند به شرح زیر می باشد:

 • افرادی که دارای وزن مناسب می باشند.
 • افرادی که به دنبال از بین بردن چربی اضافی در ناحیه گردن خود هستند.
 • افرادی که به دنبال از بین بردن پوست اضافی در ناحیه گردن خود هستند.
 • افرادی که از ظاهر غبغبشان راضی نمی باشند.
 • افرادی که قصد اضافه وزن به صورت مجدد ندارند.
 • افرادی که دارای سلامت کامل می باشند و دارای سابقه بیماری خاصی نمی باشند.

 

جراحی رفع غبغب در اصفهان

مراحل انجام جراحی رفع غبغب

در روند انجام جراحی رفع غبغب، ابتدا بعد از بیهوشی، برش‌هایی در خط مو و اطراف و پشت گوش ایجاد می‌شود. سپس چربی و پوست اضافی ناحیه زیر چانه برداشت می‌شود. در برخی مواقع، عضلات گردن به صورت پلاتیسما کشیده می‌شوند تا پوست در این ناحیه حالت شاداب‌تری داشته باشد. در نهایت، برش‌ها با بخیه‌گذاری در نزدیکی خطوط مو بسته می‌شوند.

مزایای جراحی رفع غبغب

جراحی رفع غبغب در اصفهان همانند بقیه جراحی های زیبایی دارای مزایایی می باشد. در ادامه به چند نمونه از این مزایا می پردازیم:

 • جراحی آسان و بدون درد.
 • دارای دوره نقاهت بسیار کوتاه.
 • قابلیت زیبا سازی و جوان سازی پوست صورت.
 • ایجاد خط فک ظریف.
 • قابلیت از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه گردن.
 • بالا بردن اعتماد به نفس.
 • دارای جراحی بدون بی حسی.
 • در مدت زمان کم چربی های اضافی موجود در ناحیه ی گردن از بین می رود.

جراحی رفع غبغب در اصفهان

عوارض جراحی غبغب

جراحی رفع غبغب جزو جراحی های آسان و بدون درد می باشد. عوارضی که ممکن است بعد از جراحی رفع غبغب با آن رو به رو شوید به شرح زیر می باشد. قابل ذکر می باشد با انتخاب بهترین دکتر رفع غبغب در اصفهان می توانید این عوارض را به حداقل برسانید:

 • تورم.
 • کبودی در زیر چانه.
 • بی حسی در ناحیه عمل.

مراقبت های لازم قبل از جراحی رفع غبغب

اگر قصد جراحی رفع غبغب را دارید به نکات زیر توجه کنید:

 • قبل از جراحی رفع غبغب به مدت دو هفته از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین ها پرهیز کنید.
 • قبل از جراحی رفع غبغب به مدت دو هفته ازمصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • 8 ساعت قبل از جراحی رفع غبغب از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • قبل از جراحی حتما آزمایشات و عکس های تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید.
 • در جلسه مشاوره در خصوص تمامی خواسته‌ها و توقعات خود مشورت کنید.

مراقبت های لازم بعد از جراحی رفع غبغب

برای داشتن دوران نقاهت راحت و زود تر رسیدن به نتیجه مطلوب جراحی باید به نکات زیر توجه کنید:

 • تا یک هفته بعد از جراحی از انجام فعالیت سنگین و ورزش سخت پرهیز کنید.
 • تا چند روز اول جراحی از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید بعد از جراحی از مایعات و نوشیدنی‌های مقوی و همچنین غذاهای نرم استفاده کنید.
 • تا دو هفته بعد از جراحی می توانید حمام بروید.
 • توجه داشته باشید بعد از جراحی حتما ماساژ غبغب انجام دهید. با انجام ماساژ از تجمع مایعات در زیر پوست و همچنین ناهمواری گردن جلوگیری می کنید.
 • از کمپرس سرد می توانید برای کاهش کبودی و التهاب استفاده کنید.

 

جراحی رفع غبغب در اصفهان

نحوه ماساژ بعد از جراحی رفع غبغب

بعد از جراحی لیپوماتیک غبغب، ممکن است برخی از مواد زائد در زیر پوست باقی بماند که می‌توان با استفاده از ماساژ آن را رفع کرد. شیوه ماساژ معمولاً شامل اعمال فشار کم و به صورت دایره‌ای است که می‌تواند باعث باز شدن گره‌های لنفاوی شود. همچنین، ماساژ بعد از جراحی لیپوماتیک غبغب می‌تواند به کاهش درد و التهاب همراه با جراحی کمک کند.

مدت زمان استفاده از گن غبغب

پزشکان پس از عمل رفع غبغب، استفاده از گن را به بیماران خود توصیه می‌کنند. استفاده از گن ممکن است مدت چهار هفته طول بکشد و در طول روز و شب باید بیمار از گن استفاده کند. استفاده از گن در این مدت می‌تواند منجر به بهبود سریعتر التهاب و کبودی، بهبود سریعتر زخم، جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست و همچنین جلوگیری از خونریزی پس از عمل گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات