ماندگاری جراجی اتوپلاستی چقدر است؟

 آیا جراحی اتوپلاستی برگشت دارد؟ ماندگاری جراحی زیبایی گوش چقدر است؟ بسیاری از افراد که اقدام به جراحی اتوپلاستی می کنند این سوال برایشان پیش می آید که میزان ماندگاری جراحی اتوپلاستی چقدر است. جراحی زیبایی گوش یا جراحی اتوپلاستی یک روش برای تغیر شکل و اندازه گوش ها می باشد. بسیاری از افراد هستند که گوش هایشان از سرشان فاصله زیادی دارد و یا به صورت مادرزادی دارای گوش های بدشکل هستند که می توانند اقدام به جراحی اتوپلاستی کنند. برای پاسخ به تمامی سوال ها و آشنایی بیشتر با جراحی اتوپلاستی تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

عمل زیبایی گوش (اتوپلاستی) چیست؟

اتوپلاستی یک جراحی زیبایی است که بهبود ظاهر گوش‌ها را هدف دارد. در این عمل، شکل گوش‌ها تغییر می‌کند یا اندازه آن‌ها تغییر می‌یابد. اتوپلاستی عموماً برای درمان گوش‌هایی که فاصله زیادی از سر دارند استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از روش اتوپلاستی کاهشی استفاده نمود برای گوش‌هایی که به طور نامتناسبی بزرگ هستند. برخی افراد به دلیل ظاهر متفاوت گوش‌هایشان با مشکلی مواجه نیستند، اما برای برخی انسان‌ها این موضوع قابل قبول نیست و سعی می‌کنند با روش‌های مختلفی گوش‌هایشان را بپوشانند. این جراحی زیبایی می‌تواند بهبود روحیه و عزت نفس افراد را نیز به همراه داشته باشد.

اگر قصد جراحی زیبایی گوش در اصفهان نزد دکتر میلاد اعتمادی را دارید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

ماندگاری جراجی اتوپلاستی

 

ماندگاری جراحی زیبایی گوش

مدت زمان ماندگاری جراحی زیبایی گوش بسته به برخی عوامل متفاوت می باشد. افرادی که غضروف گوش آن‌ها بیش از حد سفت و ضخیم است یا سابقه ضربه به گوش دارند، احتمال بازگشت پس از جراحی وجود دارد و نتیجه پس از عمل زیبایی ممکن است کمتر ماندگار باشد. با این حال، در اکثریت مواقع، نتیجه حاصل از عمل زیبایی گوش دائمی است و بیماران نباید نگران برگشت پذیری باشند.

 

ماندگاری جراجی اتوپلاستی

 

اتوپلاستی چگونه انجام می شود؟

اتوپلاستی یک روش جراحی است که برای اصلاح شکل و اندازه گوش‌ها استفاده می‌شود. این عمل اغلب با ایجاد برش در پشت گوش انجام می‌شود تا زخم در شیار بین پشت گوش و سر پنهان شود. در این جراحی، غضروف که به گوش شکل می‌دهد، با استفاده از بخیه‌ها و تغییر شکل در پشت گوش، به شکل و موقعیتی جدید تغییر می‌کند. برخی اوقات نیاز است غضروف اضافی از قسمت دیگری برداشت شود تا به گوش شکل و برآمدگی طبیعی داده شود. برای ایجاد شکل جدید یا تغییر موقعیت غضروف گوش، از بخیه‌های غیرقابل‌جذب استفاده می‌شود. این روش به دلیل اینکه غضروف گوش برای تطبیق با شکل جدید حدود یک سال زمان می‌برد، می‌تواند شکل و برآمدگی گوش را به صورت ایمن حفظ کند. عمل زیبایی گوش نیز با استفاده از بخیه‌های قابل جذب انجام می‌شود تا برشی که در پشت گوش ایجاد شده را ببندد. این عمل زیبایی معمولا دو ساعت و نیم طول می‌کشد تا هر دو گوش اصلاح شود. در این روش، غضروف برداشته شده و شکاف آن بسته می‌شود. در برخی مواقع، بخیه‌هایی برای چرخاندن گوش به سمت عقب استفاده می‌شود. پس از بستن بخیه‌ها، یک چین عادی در آنتی هلیکس گوش ایجاد می‌شود و برش غضروف بسته می‌شود تا گوش به عقب چرخانده شود.

 

بیشتر بخوانید:

شنوایی بعد از اتوپلاستی

 

ماندگاری جراجی اتوپلاستی

 

عیوب و مشکلات مادرزادی گوش

عیوب زیر از سری مشکلات مادرزادی می باشد که با جراحی زیبایی گوش می توان آن ها را درمان نمود:

 • گوش آویخته:

  افرادی که دارای گوش آویخته هستند گوش آن ها به شدن به جلو خم شده است.

 • گوش کاگوت:

  افرادی که دارای گوش کاگوت هستند گوش آن ها لاله ندارد.

 • گوش گربه‌ای:

  افرادی که دارای گوش گربه ای هستند لبه گوش آن ها همانند گربه به جلو خم شده است.

 • گوش پیچکی:

  افرادی که دارای گوش پیچکی هستند گوش های آن ها همانند پیچک به سمت جلو لوله شده است.

 • شکاف لاله گوش:

  افرادی که دارای شکاف لاله گوش هستند در لبه لاله گوش های خود دارای یک فرورفتگی هستند.

 • گوش کوسمان:

  افرادی که دارای گوش کوسمان هستند گوش آن ها همانند علامت سوال می ماند و قوس بیرونی و لاله گوش از هم جدا هستند.

 • گوش مخفی:

  افرادی که دارای گوش مخفی هستند لب بالایی گوش آن ها زیر چینی از پوست جمجمه قرار گرفته است.

 • گوش ویلدرموت:

  افرادی که دارای گوش ویلدرموت هستند قوس بالایی گوش آن ها برعکس بوده است.

 • گوش استال:

  افرادی که دارای گوش استال هستند به دلیل تا خوردگی شدیدی که گوش آن ها دارد لبه گوش کاملا تیز می باشد.

 • میکروشی:

  افرادی که دارای گوش میکروشی هستند گوش آن ها رشد نکرده است و به شدت کوچک می باشد.

 • ماکروشی:

  افرادی که دارای گوش ماکروشی هستند گوش آن ها بیش از حد رشد کرده است و به صورت غیر طبیعی بزرگ است.

 

ماندگاری جراجی اتوپلاستی

 

هدبند مخصوص اتوپلاستی چیست؟

هنگامی که جراحی اتوپلاستی انجام می‌شود، باید مراقبت‌هایی بعد از آن انجام گیرد. مثلا یکی از مهم‌ترین کارهایی که بعد از جراحی گوش باید به آن عمل کنید، استفاده از هدبند مخصوص اتوپلاستی است. این هدبند بعد از این که پانسمان‌ها از روی گوش‌ها برداشته می‌شوند، باید بر روی گوش قرار گیرد تا حالت گوش حفظ شود و اثربخشی جراحی بهتر از پیش باشد. این کار همچنین از ایجاد ورم و کبودی نیز جلوگیری می‌کند و برای بیمار راحتی بیشتری ایجاد می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

انواع جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات