شنوایی بعد از اتوپلاستی

یکی از انواع جراحی های گوش که مربوط به زیبایی و از بین بردن ایرادات موجود در گوش می باشد را اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش می نامند. اتوپلاستی از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول آن اتو به معنای گوش و بخش دوم آن پلاستی به معنای زیبا کردن می باشد. افرادی که دارای ایراداتی همچون بزرگی گوش ، افتادگی یا پارگی نرمی گوش ، جلو آمدگی گوش و ایرادات مادرزادی هستند می توانند اقدام به انجام این جراحی بکنند. حال این سوال برای بسیاری از افرادی که قصد انجام اتوپلاستی دارند پیش می آید که آیا جراحی زیبایی گوش در شنوایی تاثیر می گذارد. برای پاسخ به این سوال که شنوایی بعد از اتوپلاستی چگونه است تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

تاثیر جراحی زیبایی گوش بر شنوایی چگونه است؟

اگر قصد جراحی زیبایی گوش را دارید و این سوال برایتان پیش آمده است که آیا اتوپلاستی در شنوایی گوش تاثیر می گذارد باید گفت خیر تاثیرات منفی اتوپلاستی در شنوایی گوش بسیار نادر است. قابل ذکر می باشد تنگ شدن کانال ایجادشده در افرادی که شکاف گوش آن‌ها به کانال شنوایی بیرون نزدیک شده باشد، می‌تواند تاثیراتی را بر شنوایی فرد داشته باشد. اما باید گفت جراحی زیبایی گوش بر شنوایی تاثیر نخواهد گذاشت. شما می توانید برای داشتن نتیجه بهتر از جراحی زیبایی گوش نزد یک جراح ماهر و متخصص این جراحی را انجام دهید.

اگر قصد جراحی زیبایی گوش در اصفهان نزد دکتر میلاد اعتمادی را دارید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .

نکات لازم برای کاهش ورم گوش بعد از اتوپلاستی

یکی از مواردی که ممکن است بعد از جراحی زیبایی گوش با آن روبه رو شوید ورم گوش می باشد. شما می توانید با رعایت چند نکنه این تورم را کاهش دهید. اولین نکته این است که بعد از جراحی به مدت دو الی سه هفته سر خود را بالا نگه دارید و سعی کنید سر خود را در زمان طولانی خم نکنید. دومین نکته این است که اجسام سنگین در طی یک ماه اول جراحی بلند کنید. بلند کردن اجسام سنگین می تواند باعث تورم گوش شود. در آخر باید گفت سعی کنید در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

انواع جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

شنوایی بعد از اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش در کودکان

بسیاری از کودکان هستند که از هنگام تولد دچار مشکلات زیبایی در گوش خود هستند. باید بگوییم اتوپلاستی در کودکان بالای 6 سال قابل انجام می باشد و هیچ مشکلی ندارد. گوش کودکان بعد از 6 سالگی به رشد کامل می رسد و لاله گوش به صورت کامل رشد کرده و دیگر نیاز به رشد ندارد. قابل ذکر می باشد نتیجه جراحی زیبایی گوش در کودکان بسیار بهتر از بزرگسالان می باشد. زیرا لاله گوش کودکان نرم تر می باشد و نتیجه بهتری می دهد. پس اگر کودک شما دچار مشکلات زیبایی گوش می باشد در سن کودکی اقدام به انجام این جراحی بکنید.

شنوایی بعد از اتوپلاستی

انتخاب بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان

انتخاب بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی دارد. همان طور که اشاره نمودیم انتخاب جراح درست می تواند عوارض این جراحی را بسیار کاهش دهد. حال می پرسید چگونه باید بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان را پیدا کنیم. در پاسخ به این سوال باید گفت می توانید در گوگل جستجو کنید و یا از نزدیکانتان بپرسید. می توانید از بیماران قبلی که نزد دکتر جراحی انجام داده اند میزان رضایتشان را بپرسد. در آخر می توانید نمونه کار های دکتر را تماشا کنید.

دکتر میلاد اعتمادی یکی از بهترین جراحان زیبایی گوش در اصفهان می باشد. نمونه کار های دکتر در سایت موجود می باشد.

شنوایی بعد از اتوپلاستی

مهم ترین مراقبت های بعد از اتوپلاستی

در ادامه به مهم ترین نکات بعد از جراحی زیبایی گوش اشاره می کنیم:

  • از هدبند پزشکی بعد از جراحی به صورت منظم استفاده کنید:

    بعد از جراحی پزشک به شما توصیه می کند از هدبند پزشکی استفاده کنید. بعد از گذشت چند روز باید پانسمان گوش را بردارید و از هدبند مخصوص استفاده کنید. با استفاده از هدبند می توانید از ضربه خوردن به گوش و حرکت کردن گوش جلوگیری کنید.

  • بعد از اتوپلاستی روی زخم ها را نخارانید:

    ممکن است بعد از جراحی در ناحیه گوش احساس خارش کنید که این موضوع کاملا طبیعی می باشد. خارش گوش نشانه بهبود زخم گوش می باشد. شما باید سعی کنید زخم ها را نخارانید چون ممکن است یاعث آسیب رساندن به گوش شوید. قابل ذکر می باشد اگر خارش همراه با قرمزی، احساس گرما یا ترشح است، حتما به پزشک مراجعه کنید.

  •  از نور خورشید و دمای بالا دوری کنید:

    برای حفظ سلامتی پوست گوش پس از عمل جراحی، بهتر است در مدت یک تا دو ماه از نور مستقیم خورشید و دمای بالا دوری کنید. در این مدت، پوست گوش‌ها بی‌حس می‌شود و احساس آسیب ناشی از دمای بالا را نمی‌توان کرد. همچنین، استفاده از سشوار نیز توصیه نمی‌شود و در صورت امکان باید تا یک سال بعد از عمل از برنزه کردن پوست خودداری کرد.

بیشتر بخوانید:

روش های از بین بردن غبغب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات