انواع روش لیفت پیشانی

یکی از تکنیک های جوان سازی پوست لیفت پیشانی می باشد. امروزه این روش زیبایی در میان خانم ها و آقایان بسیار طرفتار پیدا کرده است. لیفت پیشانی دارای روش های گوناگونی است که شما بر اساس شرایط خود می توانید بهترین روش را انتخاب کنید. روش های لیفت پیشانی به صورت کامل در این مقاله درج شده است. دکتر میلاد اعتمادی جراح لیفت پیشانی در اصفهان می باشد. نمونه کار های ایشان در سایت درج شده است.

فهرست مطالب

یکی از شایع ترین اتفاق هایی که بعد از بالا رفتن سن رخ می دهد ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می باشد. همین موضوع باعث شده است سن افراد بالا تر از سن واقعیشان به نظر برسد. روش های گوناگونی وجود دارد که می تواند به لیفت پیشانی کمک کند. برای مثال استفاده از کرم‌های مختلف، کشیدن پوست، عمل‌های زیبایی، تزریق ژل و چربی، استفاده از ماسک‌های مختلف راه هایی برای لیفت پیشانی می باشند. یکی از سریع ترین و دائمی ترین روش ها جراحی لیفت پیشانی می باشد. در این جراحی پوست و بافت اضافی پیشانی برداشته می شود و همین موضوع باعث می شود چین و چروک های پیشانی و پلک های پایین افتاده به بالا کشیده شوند. در ادامه مقاله شما را با انواع روش های لیفت پیشانی آشنا می کنیم. دکتر میلاد اعتمادی یکی از بهترین جراحان فک و صورت می باشد که دارای خدمات جراحی لیفت پیشانی و ابرو در اصفهان می باشد. در ادامه شما را با نمونه کار های لیفت پیشانی ایشان آشنا می کنیم.

روش های لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی

لیفت پیشانی دارای روش های گوناگونی می باشد اما به صورت کلی می توان آن را به دو دسته تقسیم نمود. این دسته شامل لیفت پیشانی با جراحی و لیفت پیشانی بدون جراحی می باشد. به صورت معمول افرادی که سن بالا ندارند و افتادگی پوستشان زیاد نمی باشد می توانند از روش های لیفت پیشانی بدون جراحی استفاده کنند. اما افرادی که دارای افتادگی پوست زیادی هستند باید از جراحی لیفت پیشانی استفاده کنند.

  • جراحی لیفت پیشانی

   جراحی لیفت پیشانی یک روش تهاجمی است که به وسیله آن بافت‌های اضافی و افتادگی‌های پوستی از پیشانی حذف می‌شوند. این جراحی باعث بالا رفتن ابروها، رفع برجستگی‌های پوستی و صاف شدن پیشانی، حذف خط اخم و ایجاد نمای جوان و سرحال در چهره فرد می‌شود. این روش‌ها به خصوص برای افرادی که سن پوستی بیشتری دارند و افتادگی پوست آنها بیشتر از حد معمول است، استفاده می‌شود. 

  • لیفت پیشانی با برش کوچک

    این روش همان طور که از اسمش پیداست در محل رویش مو در قسمت پیشانی یک برش کوچک ایجاد می شود. برش هایی که در این روش ایجاد می شوند در کناره های صورت می باشند و هیچ برشی در وسط پیشانی ایجاد نمی شود. همین موضوع باعث شده است هیچ جای زخمی قابل مشاهده نباشد.

  • لیفت اندوسکوپیک

   لیفت اندوسکوپیک، یک روش جراحی کم تهاجمی است که برای بهبود ظاهر پوست و از بین بردن چین و چروک ها استفاده می شود. در این روش، از دستگاه اندوسکوپ برای ایجاد شکاف های کوچک زیر پوست استفاده می شود و سپس یک لوله بلند و باریک حاوی دوربین و چراغ به زیر پوست ارسال می شود. با کمک دوربین، تصویر دقیقی از عضلات و بافت های زیر پوست به دست می آید و سپس با استفاده از دستگاه دیگری، بافت ها و عضلات رها می شوند تا شکل و حالت بهتری بگیرند. در برخی موارد، عضلاتی که مسئول اخم کردن هستند نیز برداشته می شوند تا ابروها در وضعیت مناسب تری قرار بگیرند. این روش، از لحاظ تهاجمی کمتر از روش های دیگر است و همچنین کشیدگی پوست در این روش نیز کمتر است.

  • لیفت پیشانی با جراحی کورونال (تاجی شکل)

   روش کورونال برشی یک روش جراحی است که برای انجام لیفت پیشانی استفاده می‌شود. در این روش، برشی روی پیشانی بیمار قرار می‌گیرد که کمی جلوتر از روش‌های قبلی قرار دارد و از زیر موهای جلوی پیشانی شروع و به طول گوش به گوش ادامه می‌یابد. سپس جراح پوست پیشانی را از لایه زیرین جدا کرده و پوست اضافی را برداشت می‌کند. این روش به ویژه برای افرادی که پیشانی بلندی دارند مفید است.

  • لیفت پیشانی با نخ

   لیفت پیشانی با نخ یک روش غیر جراحی برای بهبود افتادگی و شل شدگی پوست پیشانی است. در این روش، نخ‌های خاردار به کمک یک سرنگ به زیر پوست متصل می‌شوند و سپس با کشیدن نخ‌ها، پوست را لیفت می‌دهند. تعداد نخ‌های مورد استفاده در هر قسمت از صورت بستگی به میزان افتادگی و زاویه‌ی صورت دارد و ممکن است بین ۳ تا ۱۲ نخ باشد. این نخ‌ها پس از مدتی جذب می‌شوند اما با تولید کلاژن، پوست قابلیت ارتجاع خود را حفظ می‌کند. معمولاً تاثیر این روش حدود یک سال دوام دارد و بعد از آن، نیاز به تمدید لیفت وجود دارد.

  • لیفت پیشانی با تزریق ژل

   تزریق ژل یا فیلر پوستی یکی از روش های لیفت پیشانی و از بین بردن چین و چروک ها است. با این روش، ژل دقیقاً زیر ابروها تزریق می شود و باعث بالا کشیده شدن ابروها از سمت گوشه آن ها می شود. این روش به خصوص برای افراد با سنین بالا توصیه می شود که می خواهند جوانی و شادابی پوست خود را بازیابی کنند. این روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است و باعث بهبود ظاهری پیشانی و ابروها می شود. همچنین، عملیات تزریق ژل پوستی نیاز به هیچ گونه استراحت پس از آن ندارد و بیمار بلافاصله پس از عمل به فعالیت های روزمره خود باز می گردد.

  • لیفت پیشانی با لیزر

   لیزر درمانی از روش های متداول و موثر برای لیفت پیشانی است. در این روش، از نور مادون قرمز به عنوان یک ابزار ایمن برای تحریک و انقباض کلاژن استفاده می شود. با استفاده از این تکنولوژی، سلول های پوستی قدیمی از بین می روند و سلول های جدیدی را تولید می کنند. نتیجه این فرایند، برطرف شدن حالت افتادگی پیشانی و ابروها است. لیزر درمانی یک راه سریع و کم خطر برای بهبود ظاهر پیشانی است و بیماران به طور کلی از نتایج قابل مشاهده و رضایت خود را اعلام کرده اند.

 

بیشتر بخوانید :

انواع جراحی چانه | روش های جراحی چانه 

روش های لیفت پیشانی

مزایای جراحی لیفت پیشانی

 • ایجاد چهره ای جوان
 • ایجاد چهره ای شاداب
 • کم تر نشان دادن سن
 • بالا کشیدن ابرو ها
 • ایجاد فاصله مناسب بین ابرو و پیشانی
 • برطرف کردن شل شدگی پوست
 • برطرف کردن چین و چروک و خطوط ایجاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات