بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چه سنی می باشد. حداقل سن برای جراحی بلفاروپلاستی یا به عبارتی دیگر داشتن شرایط سنی مناسب در انجام جراحی زیبایی بسیار مهم می باشد. نتایج جراحی زیبایی پلک بسیار فوق العاده می باشد همین موضوع باعث شده است بسیاری از افراد برای این جراحی وسوسه شوند. از سوی دیگر همه افراد به دنبال زیبایی می باشند و در هر سنی قادر به انجام جراحی های زیبایی می باشند اما باید به این نکته نیز توجه داشت که عمل های زیبایی برای سنین خاصی مناسب می باشند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با حداقل سن جراحی بلفاروپلاستی در اصفهان آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

حداقل سن مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی

بسیاری از افراد دارای افتادگی پلک می باشند. افتادگی پلک یک حالت ناخوشایند می باشد که ممکن است هر دو پلک بالایی و پایینی را درگیر کند. افتادگی پلک به پف های خفیف تا شدید پلکی، کبودی پلک و انباشت سلول های چربی در پلک می گویند. این مشکلات ممکن است در هر سنی فرد دچار آن شود. افتادگی پلک علاوه بر این که بر روی زیبایی تاثیر می گذارد بلکه می تواند باعث اختلال در دید شود. به صورت کلی افرادی که برای جراحی بلفاروپلاستی در اصفهان اقدام می کنند در بازه سنی 15 الی 25 ساله نمی باشند و بیشتر بالای 40 سال می باشند. اما قابل ذکر می باشد هر چه پوست پیر تر شود باعث می شود خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد و نتایج دلخواهی به بیمار ندهد. جراحی بلفاروپلاستی دارای محدودیت سنی نمی باشد اما در بازه 40 الی 45 بهترین بازه سنی برای انجام این جراحی می باشد.

بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی در سن کم به علت زیبایی

بسیاری از نوجوانان در سنین 20 سالگی برای زیبایی چشم های خود جراحی بلفاروپلاستی انجام می دهند. اما باید گفت جراحی بلفاروپلاستی در سن 20 سالگی معمولا توصیه نمی شود. انجام این جراحی در این سن در صورتی نیاز است که فرد دچار مشکلات جدی در پلک ها و منطقه چشم های خود باشد. این مشکلات شامل انحراف پلک‌ها، افتادگی شدید پلک‌ها و تداخل با دید می باشد. در صورتی که برای بهبود ظاهر خود قصد جراحی بلفاروپلاستی را دارید توصیه می شود با پزشک متخصص مشورت کنید. پزشک متخصص با انجام بررسی ها می تواند راهکاری غیر جراحی همچون تزریق بوتاکس، لیفت ابرو و سایر روش ها را به شما پیشنهاد بدهد.

اگر خواستار دریافت مشاوره نزد دکتر میلاد اعتمادی هستید می توانید با شماره های موجود در سایت زمان ملاقات خود را رزرو کنید.

 

برای چه کسانی جراحی بلفاروپلاستی توصیه نمی شود؟

جراحی بلفاروپلاستی در اصفهان همانند تمامی جراحی ها ممکن است برای افرادی ممنوع می باشد. افرادی که جراحی بلفاروپلاستی برای آن ها توصیه نمی شود دارای ویژگی های زیر می باشند:

 • افرادی که در اطراف چشم تتو و یا خالکوبی انجام داده اند. توصیه نمی شود این افراد جراحی بلفاروپلاستی انجام دهند.
 • افرادی که دارای بیماری های خاص می باشند و داروهای خاص مصرف می کنند. بهتر است این افراد در انجام این جراحی جوانب احتیاط را رعایت بکنند.
 • افرادی دارای بیماری های همچون بیماری های قلبی، بیماری های فشار خون و دیابت می باشند.
 • افرادی که دارای بیماری هایی همچون تیروئید چشمی، خشکی چشم، فشار چشم می باشند.
 • افرادی که دارای انتظار واقع بینانه از این جراحی نیستند.

بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی

 

کاربردهای جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد که چند نمونه از آن به شرح زیر می باشد:

 • از بین بردن پف و تورم زیر چشم.
 • از بین بردن پف و تورم پلک ها.
 • حذف نمودن پوست اضافی .
 • از بین بردن چین و چروک های ظریف پلک پایینی.
 • برطرف کرن افتادگی پلک پایین.
 • برطرف کردن افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست.
 • برطرف کردن افتادگی پوست پلک بالا.
 • درمان چین و چروک‌های اطراف چشم.
 • درمان شلی پلک بالا.

 

بیشتر بخوانید:

انواع جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی 

 

مدت ماندگاری بلفاروپلاستی

همان طور که می دانید هیچ روشی نمی باشد که نتیجه دائمی داشته باشد. جراحی بلفاروپلاستی در صورتی که نزد بهترین دکتر انجام شود و مراقبت های لازم انجام شود دارای ماندگاری بالا و نتایجی بین 7 تا 10 سال نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات