جراحی فک چقدر طول میکشد

جراحی ارتوگناتیک یا جراحی فک از سری جراحی های زیبایی می باشد که برای تغییر موقعیت فک بالا، فک پایین یا چانه مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی با این جراحی تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

جراحی فک که نام انگلیسی آن Orthognathic surgery می باشد یک نوع جراحی زیبایی و ترمیمی است که به منظور بی نظمی در فک ها انجام می شود. هدف از جراحی فک مرتب شدن دندان ها، بهبود در جویدن، صحبت کردن و تنفس است. علاوه بر بهبود عملکرد این جراحی به منظور زیبایی ظاهری انجام می شود. جراحی فک و صورت یکی از جراحی‌هایی است که افراد به دلیل تصور درد و مدت زمان درمان آن، ممکن است انجامش را به تأخیر بیندازند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با جراحی فک و صورت در اصفهان  و این که جراحی فک چقدر طول میکشد آشنا کنیم. تا آخر مفاله با ما همراه باشید.

جراحی فک چقدر طول میکشد

جراحی فک چقدر طول میکشد

مدت زمان جراحی فک با توجه به مشکل بیمار کاملا متغیر می باشد و نمی توان به صورت دقیق گفت جراحی فک چقدر طول می کشد. اما به صورت کلی جراحی فک 2 ساعت طول می کشد. اگر جراحی هر دو فک بالا و پایین انجام شود این جراحی می تواند تا 6 ساعت زمان بر باشد. توصیه می شود بیمار تا 2 ماه بعد از جراحی فک از  مصرف غذاهای سفت خودداری کند و تنها غذاهای نرم میل کند. قابل به ذکر می باشد بیمار تا ۶ الی ۱۲ ماه بعد از جراحی به ارتودنتیست خود مراجعه کند تا وارد مرحله دوم ارتودنسی شود. بیمار باید بعد از جراحی اقدام به ارتودنسی کند تا نتایج جراحی خود را تثبیت کند.

 

بیشتر بخوانید:

احتمال مرگ در جراحی فک وجود دارد؟

یکی از سوال هایی که اکثر مراجعه کنندگان از ما می پرسند احتمال مرگ در جراحی فک و صورت است. در پاسخ به این سوال باید گفت جراحی فک و صورت جرو جراحی های کم خطر می باشد و عوارض احتمالی این جراحی بسیار ضعیف است. با این حال بسیاری از افراد این نگرانی را درباره جراحی فک دارند. احتمال مرگ در جراحی فک وجود ندارد و در طی این عمل جراحی خطرات جدی شما را تهدید نخواهد کرد.

 

آیا گرفتگی بینی بعد از جراحی فک طبیعی است؟

ممکن است بعضی از افراد بعد از جراحی فک دچار گرفتگی بینی شوند. این گرفتگی بینی ممکن است به دلیل وجود لوله هایی باشد که در حین جراحی درون بینی قرار گرفته بود. این گرفتگی در روز های اول جراحی طبیعی می باشد و ممکن است بعد از دو هفته از بین برود. شما در این زمان می توانید از اسپری های پاک کننده مخصوص بینی و یا از یک پنبه ای که به آب گرم آغشته شده است استفاده کنید.

جراحی فک چقدر طول میکشد

بعد از جراحی فک چگونه غذا بخوریم؟

در روز های اول جراحی باید از غذاهای غیرجویدنی یا میکس شده استفاده کنید. می توانید غذای خود را در مخلوط کن بریزید و آن را به آرامی میل کنید. بعد از سه هفته می توانید از غذاهای بسیار نرم که به جویدن زیاد نیاز ندارند و یا از لقمه های کوچک استفاده کنید. بعد از یک هفته تا شیش هفته میتوانید غذاهایی که سفت نیستند و به جویدن طولانی نیاز ندارند را میل کنید. بعد از شیش هفته میتوانید به مرور به روال عادی نزدیک شوید اما از جویدن طولانی غذاهای سفت پرهیز کنید.

 

بیشتر بخوانید:

سن مناسب جراحی فک و صورت

 

عوارض جراحی فک و صورت چیست؟

عوارض جراحی فک می تواند شامل درد و تورم کبودی فک و امتداد یافتن آن تا گردن و قفسه سینه، وجود مشکل در باز و بسته کردن دهان، بی حسی لب ها و چانه، نیاز به جراحی مجدد، از دست دادن خون،گرفتگی بینی، کاهش وزن، عفونت و گلو درد باشد. قابل ذکر می باشد اگر این جراحی توسط یک جراح متخصص خوب و با تجربه و با همکاری متخصص ارتودنسی خوب انجام شود هیج عوارض خاصی ندارد.

جراحی فک چقدر طول میکشد

 

چگونه می توان از بروز عفونت بعد از جراحی فک جلوگیری کرد؟

اگر بعد از جراحی بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید می توانید از بروز عفونت محل زخم جلوگیری کنید. قابل ذکر می باشد احتمال بروز عفونت در این نوع جراحی از دیگر روش های جراحی کم تر می باشد. با این حال شما می توانید با استفاده از آنتی بیوتیک های تجویز شده و شستن دهان به صورت مرتب با آب و نمک بروز عفونت را بسیار کم کنید.

 

برای دیدن نمونه جراحی های فک و صورت دکتر میلاد اعتمادی می توانید از نمونه کار های دکتر در سایت دیدن کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات